Mistrzostwa Małopolski w Przełajach

Wspaniały prezent z okazji Dnia Kobiet sprawiły sobie nasze reprezentantki zdobywając trzy medale Mistrzostw Małopolski w Przełajach rozegranych 8 marca 2014 w Stroniach koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Kolejne dwa dorzucili ich koledzy. Tym samym nasz klub wrócił z tych zawodów z dorobkiem pięciu medali, co jest najlepszym osiągnięciem w naszej dotychczasowej historii.
Tegoroczny małopolski czempionat w kolarskich przełajach rozegrany został przy wspaniałej pogodzie na świetnie przygotowanej trasie. O dziwo nie było ani śladu śniegu co jest swego rodzaju ewenementem, gdyż strońskie zawody dotychczas znane były z tego, iż zawodnicy przedzierać się musieli między zaspami śniegu niejednokrotnie taplając się w „uroczym” błotku. Z tak pięknych okoliczności przyrody skrzętnie skorzystali nasi zawodnicy licznie stając na podium i zdobywając wiele czołowych lokat.
Pierwsi do rywalizacji w Mistrzostwach Małopolski przystąpili młodzicy i młodziczki. Już ten pierwszy start przyniósł wspaniałe rezultaty. Mistrzem Małopolski został bowiem Maciej Biedrończyk a po zaciętym finiszu na najniższym stopniu podium stanął Dawid Bala. Ichmłodsza koleżanka Maja Latawiec sprawiła sobie prezent na Dzień Kobiet zdobywając tytuł II V-ce Mistrzyni Małopolski. Równie dobrze spisała się Kaja Karkula, która „wjechała” na trzeci stopień podium w rywalizacji juniorek. Jeszcze lepiej poradziła sobie Agnieszka Bal, która wywalczyła tytuł V-ce Mistrzyni Małopolski w kategorii Elity Kobiet.
Z bardzo dobrej strony pokazali się również pozostali nasi reprezentanci. Bartosz Dziadkowiec był 5 w rywalizacji juniorów młodszych. W tej samej kategorii Jarosław Żur był 7, na 8 pozycji finiszował Michał Bal a na 16 miejscu uplasował się Szymon Byk. Niestety z powodu awarii roweru wyścigu nie ukończył Jakub Kościelniak. Debiutująca na przełajowych trasach Magdalena Utnicka ukończyła rywalizację w gronie juniorek młodszych na bardzo dobrym 8 miejscu. Zacięty przebieg miały zmagania w kategorii Orlik i Elita Mężczyzn. Ostatecznie Tomasz Bal finiszował na 5 pozycji w gronie Orlików a Jakub Surówka był 6 w Elicie Mężczyzn. Małopolski czempionat w przełajach rozegrany został również w kategorii mastersów. W tym roku barwy „Lubonia” reprezentowali Józef Rabski w kategorii Masters II i Marek Karkula w gronie Mastersów I. Obaj ukończyli zawody na 8-ch pozycjach w swoich kategoriach.
Gratulując zawodnikom tak udanego początku sezonu pozostaje życzyć równie owocnych startów podczas całego roku.

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *