Mistrzostwa Polski MTB

Rywalizacja o Mistrzostwo Polski MTB rozegrana została w tym roku aż w trzech miejscowościach. Najpierw do walki o krajowy czempionat przystąpili juniorzy młodsi i juniorki młodsze podczas finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Impreza ta odbyła się 16 lipca w Głogowie na Dolnym Śląsku. W gronie zawodników zakwalifikowanych do finału znalazło się aż 5 naszych reprezentantów. Z bardzo dobrej strony pokazali się juniorzy młodsi – Bartosz Dziadkowiec wywalczył 5 miejsce a Jarosław Żur uplasował się na 7 pozycji. Niestety wyścigu nie ukończył Michał Bal. W rywalizacji dziewcząt wysoką 10 lokatę odnotowała Klaudia Bajołek. Na 20 pozycji ukończyła zmagania Magdalena Utnicka.
Z Głogowa ekipa „Lubonia” przeniosła się do Środy Wielkopolskiej, gdzie w czwartek 17 lipca rozegrane zostały m.in. wyścigi o Mistrzostwo Polski sztafet drużynowych. Nasza reprezentacja w składzie: Bartosz Dziadkowiec, Jakub Surówka, Agnieszka Bal i Tomasz Bal zajęła bardzo dobre 7 miejsce.
Już na trasie Mistrzostw Polski w Żerkowie w sobotę 19 lipca rozegrane zostały wyścigi o Puchar Prezesa PZKol. w kategoriach młodzik, młodziczka, junior młodszy i juniorka młodsza. Podczas tych zawodów znakomicie zaprezentował się Maciej Biedrończyk, który pewnie wygrał wyścig młodzików zdobywając w ten sposób okazały puchar. Wysoką dyspozycję potwierdziły również juniorki młodsze. Klaudia Bajołek ukończyła zmagania na 8 pozycji a pierwszą dziesiątkę zamknęła Magdalena Utnicka. W gronie juniorów młodszych swoją pozycję z Olimpiady Młodzieży potwierdził Jarosław Żur ponownie finiszując na 7 miejscu.
Decydujące wyścigi o indywidualne Mistrzostwo Polski rozgrywane były w niedzielę 20 lipca. Zawodnicy musieli zmierzyć się nie tylko z bardzo trudną technicznie trasą ale również z ogromnym upałem sięgającym 35 stopni Celsjusza w cieniu. W tak trudnych warunkach już samo ukończenie wyścigu stanowiło ogromny sukces. Szczególnie doświadczyły tego zawodniczki w kategorii juniorek, U23 i Elity kobiet, gdzie niemal połowa uczestniczek musiała wycofać się z rywalizacji. Bardzo dobrze z trudami wyścigu poradziły sobie nasze juniorki. Klaudia Demkowska ukończyła zmagania na 7 a Kaja Karkula na 8 pozycji. Dobry wyścig pojechała również Agnieszka Bal w gronie kobiet U23 plasując się ostatecznie na 7 miejscu. Tomasz Bal rywalizując w gronie mężczyzn U23 sklasyfikowany został na 17 pozycji a Jakub Surówka był 47 spośród Elity mężczyzn.
Wszystkim zawodnikom należą się ogromne podziękowania za zaangażowanie i wytrwałość w wyścigach oraz gratulacje za osiągnięte rezultaty.