PSS Spytkowice

Spytkowice gościły kolarzy górskich podczas kolejnej edycji Pucharu Szlaku Solnego rozegranej w minioną niedzielę na stokach wyciągu Beskid. Tym razem zawodnicy zmierzyć się musieli nie tylko z bardzo wymagającą fizycznie trasą lecz również z ogromnym żarem lejącym się z nieba. Nie wszyscy wytrzymali trudy tego wyścigu a ci, którzy ukończyli rywalizację mogli czuć się zwycięzcami. Bardzo dobrze podczas tych zawodów ponownie spisali się nasi reprezentanci.
Po raz kolejny klasę pokazał Maciej Biedrończyk w gronie młodzików, który zwyciężył z blisko dwuminutową przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Startujący w tej samej kategorii Dawid Bala uplasował się na czwartej pozycji. W rywalizacji młodziczek znakomicie spisała się Maja Latawiec, która „wjechała” na trzeci stopień podium. Jej klubowa koleżanka Agnieszka Jaszkaniec była siódma a Laura Szczepaniak ósma. Juniorzy młodsi tj. Bartosz Dziadkowiec i Jarosław Żur uplasowali się odpowiednio na szóstym i siódmym miejscu. Niestety z powodu zerwanego łańcucha wyścigu nie ukończył Jakub Kościelniak. Nie gorzej poradziły sobie juniorki młodsze. Klaudia Bajołek stanęła na drugim stopniu podium a Magdalena Utnicka sklasyfikowana została na szóstej pozycji. W tym samym czasie toczyła się również rywalizacja w gronie Mastersów. Bardzo dobre czwarte miejsce wywalczył Józef Rabki a Tadeusz Wacławik był dziesiąty w Mastersach III. Leszek Świder ścigający się z nieco młodszymi zawodnikami w kategorii Mastres I zajął siódme miejsce. Bardzo udany wyścig zaliczył Tomasz Bal w gronie Orlików finiszując na czwartej pozycji. Czternasta lokata przypadła natomiast w udziale Jakubowi Surówce w rywalizacji Elity mężczyzn. Niezwykle dramatyczny przebieg miały zmagania w kategorii Kobiety Open i Juniorek. Kilka zawodniczek nie wytrzymało trudów wyścigu, który rozgrywany był w samo południe i musiało zejść z trasy. Te które ukończyły rywalizację na metę docierały skrajnie wyczerpane. Świetnie w tych trudnych warunkach poradziła sobie Agnieszka Bal, która sięgnęła po brąz w Kobietach Open. Kaja Karkula powracająca do treningów po kilkutygodniowej przerwie dotarła do mety na czwartym miejscu w kategorii Juniorek.
Tradycją zawodów o Puchar Szlaku Solnego są wyścigi dzieci. Również w tych najmłodszych kategoriach nasi zawodnicy dali wiele powodów do zadowolenia swoim sympatykom. Wśród Żaków 7 pozycję wywalczył Jakub Żaczek, 10 był Filip Sawina a 13 Maciej Handzel. W tej samej kategorii ale w gronie dziewczynek na drugim stopniu podium stanęła Sabina Wierzycka. W gronie chłopców 8-10 lat tryumfował Brajan Świder a Tymoteusz Żoczek był 16. Natomiast w gronie dziewczynek w tej samej kategorii wiekowej Magdalena Sawina ukończyła rywalizację na 11 pozycji. W ostatnim wyścigu dnia tj. dziewczynek do 7 lat znakomicie pojechała Maja Karkula, która po zaciętym finiszu wywalczyła srebrny medal.
Wszystkim zawodnikom należą się ogromne gratulację za rezultaty osiągnięte w tak trudnych warunkach.

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *