Puchar Słowacji MTB

Brak wyścigów na rodzimym podwórku zmusił naszych kolarzy do wyprawy do miejscowości Dvorniky, gdzie rozegrana została 2 edycja Pucharu Słowacji MTB.
Ciekawostką słowackich wyścigów jest przejazd techniczny, w którym uczestniczą wszyscy młodsi zawodnicy do juniora młodszego włącznie. Każdy błąd karany jest dodatkowymi sekundami doliczanymi do czasy wyścigu zasadniczego i dopiero suma tych czasów decyduje o ostatecznej klasyfikacji. Boleśnie przekonał się o tym młodzik Maciej Biedrończyk, który do mety dojechał na trzeciej pozycji lecz po doliczeniu karnych sekund sklasyfikowany został na 6 miejscu. W tej samej kategorii ale w gronie dziewcząt Maja Latawiec zakończyła rywalizację na 9 pozycji. Karne sekundy odczuł również Jarosław Żur w gronie juniorów młodszych. Na mecie zameldował się na 5 miejscu, by pod doliczeniu karnego czasu uplasować się na 7 lokacie. Bartosz Dziadkowiec po dwóch kraksach był 8 a Michał Bal z powodu defektu roweru nie ukończył rywalizacji. Klaudia Bajołek w  juniorkach młodszych  sklasyfikowana została na 7 pozycji a Magdalena Utnicka musiała wycofać się z rywalizacji w trakcie wyścigu.
Na zakończenie zawodów rozegrane zostały najważniejsze wyścigi w kategoriach od juniora do elity. Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze juniorki. Kaja Karkula „wjechała” na 3 stopień podium a Klaudia Demkowska była czwarta.
Wszystkim gratulujemy osiągniętych rezultatów.

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *